pro 26 2012

PROVEDBA PČELARSKOG PROGRAMA – OBAVIJEST

Hrvatski pčelarski savez u Hrvatskoj pčeli br. 01/2013 na 2. stranici izdao je obavijest da se sve mjere koje su predviđene Nacionalnim Pčelarskim programom moraju realizirati zaključno sa 30. lipnja 2013. godine.  U obavijesti stoji da svi pčelari koji namjeravaju koristiti programske mjere Racionalizacija selećeg pčelarstva kao i mjeru Tehničke pomoći pčelarstvu obave kupnju u vremenskom razdoblju od 01. siječnja do 01. svibnja 2013. godine. Nakon tog roka kako navode neće se moći koristiti ove mjere na nacionalnoj razini. Kao razlog su naveli ulazak RH u Europsku Uniju. Svi priloženi računi moraju biti R1 ili R2, čitljivi, iz kojih se vidi OIB prodavatelja, kao i osobni podaci kupca.

Obzirom da je evidentno kako su rokovi vrlo kratki molimo sve članove udruge da se pripreme, kupe opremu i predaju svoje zahtjeve u zadanim rokovima kako bi ostvarili svoja prava iz Nacionalnog pčelarskog programa. Vodstvo udruge će i dalje pratiti stanje kako bi na vrijeme obavijestili članstvo o nastalim promjenama vezano za provođenje Nacionalnog pčelarskog programa za razdoblje 2011. do 2013. godine.

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=742