ožu 13 2016

PRONAĐENE UKRADENE PČELINJE ZAJEDNICE

images    U razdoblju od 04. do 06. ožujka, našem članu udruge, istaknutom pčelaru i apiterapeutu dr. Josipu Lončaru u Bjelovaru, u Ulici Ante Antića, provaljeno je u ograđeni rasadnik iz kojeg je ukradeno 20 pčelinjih zajednica sa LR košnicama. Nakon uočenog nestanka navedenih pčelinjih zajednica dr. Loncar je krađu prijavio nadležnoj policijskoj postaji Bjelovar. Nakon što su djelatnici policijske postaje Bjelovar izvršili očevid i izuzeli tragove krađe sa mjesta događaja provedeno je kriminalističko istraživanje koje je u konačnici dalo rezultata. Ukradene košnice pronađene su na privatnom posjedu između sela Višnjevac i sela Malo Trojstvo u okolici Bjelovara. Pošto što su košnice sa pčelama identificirane policija je organizirala zasjedu nakon čega se u kratkom vremenu na navedenom posjedu pojavio i sam kradljivac. Nakon toga je kradljivac priveden u policijsku postaju Bjelovar nad kojim su djeatnici kriminalističke policije izvršili kriminalističku obradu.

Dr. Josip Lončar je izrazio zahvalnost djelatnicima PP Bjelovar na izuzetno brzoj reakciji i efikasnosti, te uloženom trudu kako bi se pronašle njegove ukradene košnice. Da je uspio u svom naumu kradljivac bi nezakonito stekao korist od oko 20 000 kuna. Epilog cijele ove priče okončan je sretnim završetkom. Košnice sa pčelama su vraćene vlasniku, a kradljivac je priveden.

Saša Ružičić, Bjelovar

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=2716