velj 24 2016

Održana redovna skupština

za hrv pčelu

foto: Davor Taritaš

Dana 19. veljače 2016. godine pčelari pčelarske udruge “Bilogora” održali su redovnu skupštinu. Skupština je započela intoniranjem hrvatske himne i odavanjem počasti minutom šutnje za sve preminule pčelare. Na samom početku predsjednik skupštine Milan Jantolek pozdravio je sve nazočne, a posebno goste, predstavnike pčelarskih udruga  “Bagrem” iz Đurđevca, “Maslačak” iz Grubišnog Polja, “Đuro Sulimanović” iz Garešnice i “Čazma” iz Čazme.  Nakon uvodnih riječi predsjednik skupštine predstavio je vrlo opsežan dnevni red od čak 16. točaka nakon čega je skupština započela sa radom. Pošto su izabrana tijela rada skupštine, temeljem izvješća verifikacijske komisije utvrđeno je kako je na skupštini nazočno 45 članova sa pravom glasa čime su bili ispunjeni uvjeti propisani člankom 26. Statuta pčelarske udruge “Bilogora”, kako bi skupština mogla donositi pravovaljane odluke. U daljnjem radu skupštine podnesena su izvješća o radu udruge u protekloj godini, izvješće o stanju inventara, blagajničko izvješće, te izvješće o radu Nadzornog odbora. Nakon podnesenih izvješća ista su od strane skupštine jednoglasno prihvaćena. Obzirom kako je tajnik udruge Krunoslav Nemet podnio ostavku na dužnost izvršen je reizbor novog tajnika. Za novog tajnika predložen je i izabran Davor Taritaš dok je Krunoslav Nemet ostao član upravnog odbora. Jedna od točaka dnevnog reda bila je i povećanje članirine sa sadašnjih 100 kn na 125 kn što je skupština sa većinom glasova i prihvatila.  Na kraju su se kratkim riječima obratili predstavnici gostiju koji su naglasili kako je predstavljeni plan vodstva udruge vrlo ambiciozan te su izrazili potporu i  želju za još bolju suradnju između udruga. Po završetku skupštine članovi udruge i gosti veselili su se u zajedničkom druženju za večerom i pčelarskom balu do kasnih noćnih sati.

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=2696