lip 01 2014

Prilog u Plodovima zemlje

preuzmi      Ne propustite 1. lipnja u poljoprivrednoj emisiji Plodovi zemlje na Prvom programu HTV-a pogledati prilog koji je snimljen povodom izvoza meda iz Hrvatske u Njemačku po cijeni od 30 kuna po kilogramu! Naime, krajem prošle godine hrvatska izvoznička tvrtka suradnju je ugovorila s jednim od najvećih europskih distrubutera meda u Bremenu. Tako je u prosincu 2013. u Njemačku otišlo oko 20 tona meda s područja Bjelovarsko-bilogorske županije, dok je upravo otpremljeno 17 tona meda proizvedenog od Petrinje do Lipika. Interes Nijemaca za hrvatskim medom je u konstantnom porastu, a raduje i spoznaja da se naš med, prema svim analizama, u Njemačkoj može svrstati u kategoriju ekoloških. Osim Branka BanaDalibora HerclikaSiniše PetrecaBorisa Tomšića, predsjednika Pčelarskog saveza BBŽ Zvonimira Horaka, izjavu za Plodove zemlje dao je i predsjednik HPS-a Vladimir Bilek koji je kazao da je zaštita hrvatskog meda jedan od prioriteta Hrvatskog pčelarskog saveza.

Izvor : HPS

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=2332