tra 29 2014

Povrat sredstava za mjeru tehnička pomoć

Prilikom kupnje pčelarske opreme, uz popunjeni obrazac, originalne račune ili potvrdu od banke o plaćanju (ako je oprema plaćena putem banke), pčelar je dužan popuniti „Izjavu pčelara podnositelja zahtjeva o drugim izvorima financiranja“ i priložiti  Potvrdu jedinice lokalne ili regionalne (područne) samouprave o ne primanju potpore za mjere iz Nacionalnog pčelarskog programa za razdoblje od 2014. do 2016.

Izjava i potvrda znače da pčelar nije za  kupljenu opremu (npr. vrcaljka) dobio potporu iz dva izvora (županija, grad, općina i država), što je zabranjeno!!!

Ako je netko poslao obrasce i račune u Agenciju za plaćanja u poljoprivredi bez potrebnih izjava i i potvrde, neka naknadno pošalje u Agenciju za plaćanja potvrdu i izjavu.

Potvrde od županije ne trebate tražiti, već samo od grada – ako pripadate pod grad ili od općine – ako pripadate pod općinu!!!

Obrazac izjave
 o drugim izvorima financiranja možete naći na internetskoj stranici HPS-a, pod rubrikom Zakoni.

Rok  za podnošenje obrazaca je 31. svibnja 2014. godine, to je zadnji dan slanja obrazaca u Agenciju za plaćanja u poljoprivredi.

Obrasce obavezno poslati poštom – PREPORUČENO S POVRATNICOM.

Sve što šaljete u Agenciju za plaćanje OBAVEZNO morate kopirati i čuvati u arhivi, za slučaj inspekcijskog nadzora.

izvor: Hrvatski pčelarski savez

Autor: Ivana Berg-Divald