kol 22 2017

J A V N I    P O Z I V

za prikupljanje uzoraka meda

za 8. Županijsko ocjenjivanje meda

Na natjecanje se mogu prijaviti svi zainteresirani pčelari koji se bave proizvodnjom i prometom pčelinjih proizvoda sa sjedištem na području Bjelovarsko-bilogorska županije.

Uzorci meda dostavljaju se u 3 staklenke od 370 ml.

Uz svaku staklenku obvezno je priložiti (ne lijepiti na staklenku) slijedeće podatke:

• ime i prezime pčelara (naziv OPG-a / obrta)
  • evidencijski broj pčelara
  • točna adresa prebivališta, broj telefona
  • deklarirana vrsta meda i područje (lokalitet) s kojeg med potječe
  • godina proizvodnje
  • naziv pčelarske udruge

Staklenke u kojima se dostavljaju uzorci  moraju biti nove (ne korištene) i poklopljene novim metalnim poklopcem.

Staklenke moraju biti punjene do početka vrata staklenke, a ne do poklopca.

Med ne smije biti kristaliziran.

Uzorci se dostavljaju od 08. do 20. rujna 2017. godine u pčelarske udruge na području Bjelovarsko-bilogorske županije.

Kotizacija za svaki uzorak meda je 100,00 kuna, a uplaćuje se prilikom predaje meda u pčelarskoj udruzi.

Svi uzorci natjecatelja s liste prijavljenih koji ispunjavaju formalne uvjete propisane unutar ovog javnog poziva, označavaju se šifrom koja tada zamjenjuje osobne podatke o natjecatelju. Tako označeni uzorci dostavljaju se Agronomskom fakultetu u Zagrebu na analizu  meda.

Po obavljenoj fizikalno-kemijskoj i mikroskopskoj analizi za uzorke meda koji budu pozitivno ocjenjeni na istoj obaviti će se senzorsko ocjenjivanje.

Nepotpune i nepravovremene prijave i uzorci koji ne udovoljavaju propisanim formalnim uvjetima neće se razmatrati i vraćaju se podnositeljima.

Medijski pokrovitelj je Hrvatski pčelarski savez i Hrvatska pčela.

Nakon ocjenjivanja najbolje ocjenjenim medovima dodijelit će se priznanja i nagrade.

U Bjelovaru, 21.08.2017. godine.

Predsjednik organizacijskog odbora

Vladimir Maturanec, dipl. ing.

Dokument možete preuzeti ovdje.

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=2888