lis 30 2013

Održana predavanja u osnovnim školama

DSC_0656       Na manifestaciji „Pčelari gradu Bjelovaru“ održano je predavanje u četri bjelovarske Osnovne škole. Ciljano su predavanja bila za djecu trećih razreda gdje je nazočilo 240 djece i desetak učitelja . Predavanje je održao Dario Frangen ispred certificiranog učilišta Apis iz Velike Gorice i predstavnik Pčelarske udruge Bilogora, Krunoslav Nemet. Edukacija je vođena uz puno interaktivnog odnosa sa djecom, uz puno smijeha i razgovora. Djeci se pokazalo što su to pčele, gdje žive, odnosi u košnici, kako rade med, kako oprašuju cvijeće,  što med i drugi proizvodi znače za naše zdravlje i još puno činjenica važnih da bi djeca shvatila važnost pčela kao najvažnijeg kukca na planetu za život čovjeka. Djeca su dobila i prigodne materijale i kape sa slikama pčela. Nakon svakog pojedinačnog predavanja u četiri Osnovne škole djeca su sa svojim učiteljicama otišla na degustaciju medenjaka i meda.

Krunoslav Nemet mg.ing.agr.

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=1976