«

»

ruj 20 2019

Printaj Objava

Otvorena je izložba “Zašto je pčela važnija od čovjeka”

Otvorili smo izložbu “Zašto je pčela važnija od čovjeka” – Gradski muzej Bjelovar

Izložbom se prikazuje biologija i ekologija pčela i pčelinjih zajednica, njihova međuovisnost s biljnim svijetom i uloga u očuvanju bioraznolikosti te tradicijsko pčelarstvo s područja kontinentalne hrvatske i susjednih zemalja. Smatra se da su pčele i biljke cvjetnice koevoluirale još u razdoblju krede koje je trajalo od prije 145,5 do prije 65,5 milijuna godina. Njihova uloga u oprašivanju je neprocjenjiva, a jedna pčelinja zajednica u jednome danu može oprašiti i do 3 milijuna cvjetova. Izložbu prate brojni artefakti kao i vrste pčela iz fundusa Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja iz Zbirke opnokrilaca te sjajno preparirane biljke koje ovise o oprašivanju pčelama.

Izložba Zašto je pčela važnija od čovjeka? gostujuća je izložba Hrvatskog prirodoslovnog muzeja čija je ravnateljica prof. dr. sc. Tatjana Vlahović, dipl. ing. geol. te autori izložbe  dr.sc. Iva Mihoci, dr.sc Zorana Sedlar i Petar Crnčan, mag.exp.biol. nazočili otvaranju. Izložbu je otvorio dogradonačelnik g. Igor Brajdić.

Fotografija Hrvatski prirodoslovni muzej - HPM.

Fotografija Hrvatski prirodoslovni muzej - HPM.

Fotografija Hrvatski prirodoslovni muzej - HPM.

Otvoreno za posjetitelje do 31. listopada 2019.
• utorak – petak: 9 – 17 h
• subota: 9 – 13 h
• nedjeljom i ponedjeljkom zatvoreno

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=3374