svi 14 2019

EDUKATIVNO PUTOVANJE U BARANJU

Dana 1. lipnja 2019. g. (subota)  planirano je edukativno putovanje pčelara u Baranju.

Posjetili bi pčelarstvo Stipe Kovačića u Dardi i Batini.

Plan putovanja:

Polazak iz Bjelovara u 6:00 sati.

Posjet pčelarstvu Stipe Kovačića u Dardi na stacionaru te na zimovniku  i na oplodnoj stanici u Batini u vremenu od 9:00 do 13:30 sati. Šetnja Batinom do spomenika s pogledom na Dunav.

Pčelarstvo Kovačić je proizvođač matica. Matice možete naručuti unaprijed te ih pri posjetu preuzeti.

Baranjski ručak s degustacijom vina u Vinariji – restoranu Josić u Zmajevcu te razgledavanje okolnih vinskih podruma u vremenu od 14:00 do 16:00 sati.

Za ručak predlažemo dva menija. Molim da se kod prijave za putovanje izjasnite koji meni želite zbog pravovremene narudžbe.

MENI 1:

predjelo: baranjski tanjur (kulen, šunka, svježi sir, kobasica, švarlga i čvarci)

juha: goveđa

glavno jelo: miješano meso sa roštilja (pljeskavica, ćevapi, vratina i roštilj kobasica s pekarskimkrumpirom

salata: svježi kupus

desert: pita s jabukama

MENI 2: mix riba i meso

predjelo:

1/2 baranjski tanjur (kulen, šunka, svježi sir, kobasica, švarlga i čvarci)

1/2 marinirana riječna riba

glavno jelo:

1/2 miješano meso sa roštilja (mala pljeskavica, ćevapi, ražnjić, vratina, uštipci – mljeveno meso punjeno sirom sa pekarskim krumprom

salata: miješana

šaran sa žara s krumpir salatom

desert: pita mađarica

Do 17:00 sati dolazak u Osijek.

Razgledavanje osječke Tvrđe, šetnja uz Dravu ( pješački most, zimska luka itd.) te posjet Katedrali.

Oko 19:00 sati povratak u Bjelovar.

Dolazak u Bjelovar oko 22:00 sata.

Upravni odbor odlučio je da je cijena za članove udruge 150,00 kuna, a za sve ostale pčelare 180,00 kuna.

Cijena uključuje: posjet pčelarstvu Stipe Kovačića, ručak s degustacijom te prijevoz.

Svi zainteresirani neka se jave tajniku Davoru na broj 099/420-5880 što prije, a najkasnije do 22. svibnja zbog organizacije prijevoza i narudžbe za ručak.

Uplate će primati tajnik, a za mjesto i vrijeme biti će te obaviješteni putem SMS poruka.

Medno!

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=3333