«

»

svi 26 2016

Printaj Objava

Humanitarna akcija_poziv

Drawing1          Pčelarska udruga “Bilogora” i ove godine surađuje sa klubom laringektomiranih osoba Bjelovar 31. svibnja 2016. u obilježavanju Svjetskog dana nepušenja Svjetske zdravstvene organizacije. Cilj obilježavanja Svjetskog dana nepušenja je doprinjeti zaštiti sadašjih i budućih generacija od negativnih zdravstvenih posljedica konzumacije duhana i izloženosti duhanskom dimu. Svjetska zdravstvena organizacija procjenjuje da od posljedica pušenja godišnje umire oko 6 milijuna ljudi, a taj će broj do 2030. porasti na 8 milijuna ljudi godišnje, od čega će 80 % osoba biti iz nisko i srednje razvijenih zemalja. Ovogodišnji moto Svjetskog dana nepušanje je „Zaustavimo štetan utjecaj duhanske industrije“ . Hrvatska je potpisnica Konvencije Svjetske zdrastvene organizacije koja poziva na sprečavanje uplitanja duhanske industrije u javno-zdrastvenu politiku. Naša zemlja je po smrtnosti od raka pluća druga u Evropi odmah iza Mađarske.

Zamoljavamo sve pčelare koji žele sudjelovati u ovoj akciji da svoje donacije u medu dostave u subotu 28. svibnja 2016. godine na bjelovarskoj tržnici predsjedniku udruge Milanu Jantoleku.

 

 

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=2749