«

»

tra 16 2013

Printaj Objava

Selenje na uljanu repicu-Obavijest

imagesOvim putem obavještavamo sve seleće pčelare koji sele na uljanu repicu da će na poljima uljane repice u Gudovcu krajem tjedna biti vršeno rano proljetno tretiranje insekticidima te poljoprivredne kulture. Polja će biti otvorena za pristup selećim pčelarima od 23. travnja 2013. godine do kada traje karenca.

Nadalje, napominjemo da se svi seleći pčelari koji planiraju doseliti na uljanu repicu pravovremeno najave povjereniku, te da se pridržavaju Pravilnika o držanju pčela i katastru pčelinjih paša. Po riječima  našeg povjerenika pojedini pčelari već su nepropisno obilježili stajališta mimo normi propisanih pravilnikom (preblizu javnih puteva i cesta), stoga ih molimo da provjere svoja stajališta i po potrebi naprave korekcije . U suprotnom će morati intervenirati povjerenik u suradnji sa nadležnim poljoprivrednim inspektorom.

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=1526