tra 13 2013

Bespovratna sredstva EU Fondovi.

Sustavom poticanja poduzetništva i obrta  – Poduzetnički impuls 2013, osigurano je 186 milijuna kuna bespovratne pomoći malim i srednjim poduzetnicima i obrtnicima. Natječaji su upravo otvoreni, a EU fondovi.hr  nas upozoravaju na  na razloge zbog kojih se što prije trebate prijaviti:

1. novi sustav potpora i stimulacija

2. prosječni iznos potpore dvostruko je veći nego prošle godine (do 1.400.000 kn)

3. svi projekti ocijenjeni sa 80 i više bodova dobiti će punu traženu potporu (do 1.400.000 kn)

4. natječaji su otvoreni do iskorištenja sredstava; tko se prije prijavi, ima veće šanse dobiti potporu; „first come, first serve“; „tko prvi njegova djevojka“

5. ukoliko projekt bude odbijen, prijavitelj može ponovo prijaviti ispravljeni projekt; preporuka – što prije prijaviti projekt

6. 30% dodatnih bodova dobivaju žene poduzetnice, osobe s invaliditetom, prijavitelji s potpomognutog područja te pripadnici romske nacionalne zajednice

7. poduzetnici i njihovi projekti koji dobiju potporu, imat će dragocjenu referencu za buduće natječaje iz strukturnih fondova EU gdje će potpore biti višetruko veće, a projekti ponešto složeniji i zahtjevniji

Kako biste maksimizirali mogućnost dobivanja potpore, pisanje projektnog prijedloga,  pripremu poslovnog plana i vremenskog okvira sa učinkom na rezultate poslovanja treba prepustiti konzultantu. Jer, u ukupnom broju zaprimljenih prijava za prošlogodišnji „Poduzetnički impuls“, čak 49% nije zadovoljilo podnesenom dokumentacijom i nije bilo u skladu sa utvrđenim uvjetima i kriterijima natječaja!

Izvor: Eufondovi.hr

Trajni link do ovog članka: http://www.pcelarska-udruga-bilogora.hr/?p=1524